Results

Filter by team
September

Saturday 25 September 2021

Under 13 D Division

09:00
AFC RUMNEY JUNIORS
vs
ELY RANGERS BLACK
09:00
CANTON RANGERS BLUE
vs
SPLOTT ALBION
09:00
LISVANE PANTHERS WHITE
vs
RADYR RANGERS BLACK
09:00
ST ALBANS
vs
CARDIFF CRUSADERS
09:00
TIGER BAY JUNIORS
vs
PENTYRCH RANGERS

Division Two

14:00
AFC WHITCHURCH
vs
CARDIFF BAY
14:00
CARDIFF ACADEMICALS
vs
SPLOTT CONS
14:00
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
GRANGE ALBION
14:00
CARDIFF COSMOS ATHLETIC
vs
ELY RANGERS

Under 13 B Division

11:00
AFC WHITCHURCH BLACK
vs
HEATH PARK RANGERS GREEN
11:00
CAERAU ELY
vs
PENTREBANE PANTHERS
11:00
CARDIFF CRUSADERS
vs
CANTON RANGERS GREEN
11:00
FAIRWATER FC
vs
CARDIFF CORRIES RED

Under 16 A Division

10:30
AFC WHITCHURCH BLUE
vs
CPD URDD
10:30
CANTON RANGERS WHITE
vs
LISVANE PANTHERS ORANGE
10:30
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS RED
vs
CYNCOED ATHLETIC

Under 16 B Division

10:30
AFC WHITCHURCH RED
vs
BUTETOWN YOUTH
10:30
CARDIFF CRUSADERS
vs
MAINDY CORIES
10:30
LISVANE PANTHERS BLUE
vs
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS BLACK
10:30
TIGER BAY JUNIORS
vs
CARDIFF CORRIES

Under 15 C Division

10:30
BOOMERANG ROVERS
vs
RAFA JUNIORS
10:30
DANESCOURT FC
vs
CPD URDD
10:30
ELY RANGERS
vs
MARSHFIELD JUNIORS
10:30
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
TIGER BAY JUNIORS
10:30
HEATH PARK RANGERS BLUE
vs
HEATH PARK RANGERS RED
10:30
LISVANE PANTHERS ORANGE
vs
AFC WHITCHURCH GREEN

Under 14 A Division

10:30
BRIDGEND STREET
vs
AFC WHITCHURCH BLACK
10:30
ELY RANGERS
vs
LISVANE PANTHERS BLUE
10:30
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
CANTON RANGERS BLUE
10:30
LISVANE PANTHERS ORANGE
vs
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS BLACK

Under 15 B Division

10:30
BUTETOWN YOUTH
vs
PENTYRCH RANGERS
10:30
ST ALBANS BLACK
vs
CYNCOED ATHLETIC
10:30
TY CELYN JUNIORS
vs
FAIRWATER FC

Under 15 A Division

10:30
CANTON LIBS
vs
CANTON RANGERS
10:30
CPD TAF ATHLETIG
vs
AFC WHITCHURCH BLUE
10:30
LISVANE PANTHERS BLACK
vs
ELY RANGERS
10:30
LISVANE PANTHERS GREEN
vs
LISVANE PANTHERS RED

Under 13 A Division

09:00
CANTON LIBS
vs
HEATH PARK RANGERS BLACK
09:00
CARDIFF CORRIES BLACK
vs
CANTON RANGERS BLACK
09:00
CLWB CYMRIC
vs
BRIDGEND STREET
09:00
ELY RANGERS BLUE
vs
MARSHFIELD JUNIORS
09:00
THORNHILL AFC
vs
AFC WHITCHURCH BLUE

Division One

14:00
CANTON RANGERS
vs
CARDIFF DRACONIANS
14:00
CARDIFF COSMOPOLITAN
vs
CANTON LIBS
14:00
CLWB CYMRIC
vs
ST JOSEPHS
14:00
SPLOTT ALBION
vs
CARDIFF VILLA

Under 16 C Division

10:30
CANTON RANGERS BLUE
vs
SPLOTT ALBION
10:30
CYNCOED ATHLETIC
vs
PENTWYN DYNAMO

Under 13 C Division

11:00
CANTON RANGERS YELLOW
vs
MAINDY CORRIES
11:00
CARDIFF CORRIES WHITE
vs
AFC WHITCHURCH YELLOW
11:00
HEATH PARK RANGERS BLUE
vs
PENTWYN DYNAMO
11:00
PONTPRENNAU PUMAS
vs
RADYR RANGERS WHITE

Premier Division

14:00
CARDIFF ACADEMICALS
vs
STAR FC
14:00
CWRT Y VIL
vs
PENTWYN DYNAMO
14:00
LLANDAFF COSMOS
vs
CARDIFF BAY FC
14:00
TONGWYNLAIS
vs
CREIGIAU FC

Under 14 B Division

10:30
CPD URDD
vs
AFC WHITCHURCH YELLOW
10:30
LISVANE PANTHERS BLACK
vs
LISVANE PANTHERS RED
10:30
MARSHFIELD JUNIORS
vs
CYNCOED ATHLETIC
10:30
PENTWYN DYNAMO
vs
LLANRUMNEY UNITED
10:30
PENTYRCH RANGERS
vs
MAINDY CORRIES

Under 14 C Division

10:30
FAIRWATER FC
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
10:30
HEATH PARK RANGERS GREEN
vs
ELY RANGERS
10:30
RADYR RANGERS
vs
CANTON RANGERS WHITE
10:30
TY CELYN JUNIORS
vs
CAERAU ELY JUNIORS

Division Three

14:00
STAR FC
vs
PENTYRCH RANGERS
14:00
TRELAI PARK RANGERS
vs
AFC RUMNEY JUNIORS
14:00
CLWB SPARTA
vs
SPLOTT ALBION

Saturday 18 September 2021

Under 16 C Division

10:30
AFC RUMNEY JUNIORS
vs
CYNCOED ATHLETIC
10:30
FAIRWATER FC
vs
CANTON RANGERS BLUE
10:30
SPLOTT ALBION
vs
PENTWYN DYNAMO

Premier Division

14:00
AFC RUMNEY JUNIORS
vs
STAR FC
14:00
CARDIFF BAY FC
vs
TONGWYNLAIS
14:00
CREIGIAU FC
vs
CWRT Y VIL
14:00
LLANDAFF COSMOS
vs
PENTWYN DYNAMO

Under 13 B Division

11:00
AFC WHITCHURCH BLACK
vs
CARDIFF CRUSADERS
11:00
CAERAU ELY
vs
CARDIFF CORRIES RED
11:00
FAIRWATER FC
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
11:00
HEATH PARK RANGERS GREEN
vs
PENTREBANE PANTHERS

Under 14 C Division

10:30
AFC WHITCHURCH BLUE
vs
FAIRWATER FC
10:30
CF DRAGONS
vs
CAERAU ELY JUNIORS
10:30
RADYR RANGERS
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
10:30
ST ALBANS
vs
HEATH PARK RANGERS GREEN
10:30
TY CELYN JUNIORS
vs
ELY RANGERS

Under 16 A Division

10:30
AFC WHITCHURCH BLUE
vs
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS RED
10:30
CANTON RANGERS WHITE
vs
LISVANE PANTHERS ORANGE
10:30
CPD URDD
vs
LISVANE PANTHERS GREEN

Under 13 A Division

09:00
AFC WHITCHURCH BLUE
vs
MARSHFIELD JUNIORS
09:00
CANTON LIBS
vs
ELY RANGERS BLUE
09:00
CARDIFF CORRIES BLACK
vs
BRIDGEND STREET
09:00
CLWB CYMRIC
vs
CANTON RANGERS BLACK
09:00
THORNHILL AFC
vs
HEATH PARK RANGERS BLACK

Under 16 B Division

10:30
AFC WHITCHURCH RED
vs
LISVANE PANTHERS BLUE
10:30
BUTETOWN YOUTH
vs
RADYR RANGERS
10:30
CARDIFF CRUSADERS
vs
CARDIFF CORRIES
10:30
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS BLACK
vs
TIGER BAY JUNIORS

Under 13 C Division

11:00
AFC WHITCHURCH YELLOW
vs
PENTWYN DYNAMO
11:00
CANTON RANGERS YELLOW
vs
PONTPRENNAU PUMAS
11:00
CARDIFF CORRIES WHITE
vs
MAINDY CORRIES
11:00
CYNCOED ATHLETIC
vs
RADYR RANGERS WHITE
11:00
LISVANE PANTHERS GREEN
vs
HEATH PARK RANGERS BLUE

Under 14 A Division

10:30
BRIDGEND STREET
vs
HEATH PARK RANGERS
10:30
CANTON RANGERS BLUE
vs
DANESCOURT
10:30
ELY RANGERS
vs
GRANGETOWN CATHOLICS OB
10:30
LISVANE PANTHERS BLUE
vs
LISVANE PANTHERS ORANGE

Under 13 D Division

09:00
CANTON RANGERS BLUE
vs
PENTYRCH RANGERS
09:00
CARDIFF CRUSADERS
vs
TIGER BAY JUNIORS
09:00
LISVANE PANTHERS WHITE
vs
SPLOTT ALBION
09:00
RADYR RANGERS BLACK
vs
ELY RANGERS BLACK
09:00
ST ALBANS
vs
AFC RUMNEY JUNIORS

Division Three

14:00
CARDIFF ALLSTARS
vs
EAST CARDIFF RANGERS
14:00
GRANGETOWN HARLEQUINS FC
vs
SPLOTT ALBION
14:00
STAR FC
vs
LLANRUMNEY ATHLETIC
14:00
TRELAI PARK RANGERS
vs
PENTYRCH RANGERS
14:00
CLWB SPARTA
vs
AFC RUMNEY JUNIORS

Division One

14:00
CARDIFF COSMOPOLITAN
vs
CANTON RANGERS
14:00
CARDIFF DRACONIANS
vs
CLWB CYMRIC
14:00
CARDIFF VILLA
vs
CANTON LIBS
14:00
TONGWYNLAIS
vs
ST JOSEPHS

Under 15 A Division

10:30
CPD TAF ATHLETIG
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
10:30
ELY RANGERS
vs
CANTON RANGERS
10:30
LISVANE PANTHERS GREEN
vs
PENTWYN DYNAMO
10:30
LISVANE PANTHERS RED
vs
MAINDY CORRIES

Under 15 C Division

10:30
ELY RANGERS
vs
AFC WHITCHURCH GREEN
10:30
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
LISVANE PANTHERS ORANGE
10:30
HEATH PARK RANGERS BLUE
vs
CPD URDD
10:30
MARSHFIELD JUNIORS
vs
BOOMERANG ROVERS

Division Two

14:00
ELY RANGERS
vs
LLANRUMNEY ATHLETIC
14:00
GRANGE ALBION
vs
SPLOTT CONS
14:00
LISVANE PANTHERS
vs
AFC WHITCHURCH
14:00
ST ALBANS
vs
GRANGETOWN CATHOLICS OB

Under 14 B Division

10:30
LISVANE PANTHERS BLACK
vs
CYNCOED ATHLETIC
10:30
MAINDY CORRIES
vs
LISVANE PANTHERS RED
10:30
MARSHFIELD JUNIORS
vs
AFC WHITCHURCH YELLOW
10:30
PENTWYN DYNAMO
vs
CPD URDD
10:30
PENTYRCH RANGERS
vs
LLANRUMNEY UNITED

Under 15 B Division

10:30
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS RED
vs
TY CELYN JUNIORS
10:30
PENTYRCH RANGERS
vs
FAIRWATER FC
10:30
ST ALBANS GOLD
vs
BUTETOWN YOUTH

Saturday 11 September 2021

Under 16 C Division

14:00
AFC RUMNEY JUNIORS
vs
FAIRWATER FC
14:00
PENTWYN DYNAMO
vs
LLANEDEYRN BLUEBIRDS
14:00
SPLOTT ALBION
vs
CYNCOED ATHLETIC

Under 13 B Division

11:00
AFC WHITCHURCH BLACK
vs
CARDIFF CORRIES RED
11:00
CAERAU ELY
vs
CARDIFF CRUSADERS
11:00
CANTON RANGERS GREEN
vs
HEATH PARK RANGERS GREEN
11:00
FAIRWATER FC
vs
PENTREBANE PANTHERS

Under 15 A Division

10:30
AFC WHITCHURCH BLUE
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
10:30
CANTON LIBS
vs
LISVANE PANTHERS GREEN
10:30
CANTON RANGERS
vs
LISVANE PANTHERS RED
10:30
MAINDY CORRIES
vs
CPD TAF ATHLETIG
10:30
PENTWYN DYNAMO
vs
AFC WHITCHURCH BLUE

Under 15 C Division

10:30
AFC WHITCHURCH GREEN
vs
RAFA JUNIORS
10:30
BOOMERANG ROVERS
vs
CPD URDD
10:30
ELY RANGERS
vs
HEATH PARK RANGERS RED
10:30
HEATH PARK RANGERS BLUE
vs
GRANGETOWN CATHOLICS OB
10:30
LISVANE PANTHERS ORANGE
vs
MARSHFIELD JUNIORS

Under 13 C Division

09:00
AFC WHITCHURCH YELLOW
vs
PONTPRENNAU PUMAS
09:00
CANTON RANGERS YELLOW
vs
RADYR RANGERS WHITE
09:00
CYNCOED ATHLETIC
vs
CARDIFF CORRIES WHITE
09:00
HEATH PARK RANGERS BLUE
vs
MAINDY CORRIES
09:00
LISVANE PANTHERS GREEN
vs
PENTWYN DYNAMO

Under 14 A Division

10:30
BRIDGEND STREET
vs
CANTON RANGERS BLUE
10:30
ELY RANGERS
vs
LISVANE PANTHERS ORANGE
10:30
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
DANESCOURT
10:30
HEATH PARK RANGERS
vs
AFC WHITCHURCH BLACK
10:30
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS BLACK
vs
LISVANE PANTHERS BLUE

Under 15 B Division

10:30
BUTETOWN YOUTH
vs
CYNCOED ATHLETIC
10:30
LLANRUMNEY UNITED JUNIORS RED
vs
FAIRWATER FC
10:30
ST ALBANS BLACK
vs
PENTYRCH RANGERS
10:30
TY CELYN JUNIORS
vs
ST ALBANS GOLD

Under 14 C Division

10:30
CAERAU ELY JUNIORS
vs
ELY RANGERS
TBC
CAERAU ELY JUNIORS
vs
ELY RANGERS
TBC
FAIRWATER FC
vs
RADYR RANGERS
10:30
FAIRWATER FC
vs
RADYR RANGERS
10:30
HEATH PARK RANGERS GREEN
vs
AFC WHITCHURCH BLUE
TBC
HEATH PARK RANGERS GREEN
vs
AFC WHITCHURCH BLUE
10:30
ST ALBANS
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
TBC
ST ALBANS
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
TBC
TY CELYN JUNIORS
vs
CANTON RANGERS WHITE
10:30
TY CELYN JUNIORS
vs
CANTON RANGERS WHITE

Under 13 A Division

09:00
CANTON LIBS
vs
BRIDGEND STREET
09:00
CANTON LIBS
vs
BRIDGEND STREET
09:00
CARDIFF CORRIES BLACK
vs
AFC WHITCHURCH BLUE
09:00
CARDIFF CORRIES BLACK
vs
AFC WHITCHURCH BLUE
09:00
CLWB CYMRIC
vs
CANTON RANGERS BLACK
09:00
CLWB CYMRIC
vs
CANTON RANGERS BLACK
09:00
ELY RANGERS BLUE
vs
HEATH PARK RANGERS BLACK
09:00
ELY RANGERS BLUE
vs
HEATH PARK RANGERS BLACK
09:00
THORNHILL AFC
vs
MARSHFIELD JUNIORS
09:00
THORNHILL AFC
vs
MARSHFIELD JUNIORS

Under 16 A Division

10:30
CANTON RANGERS WHITE
vs
LISVANE PANTHERS GREEN
10:30
CARDIFF KESTRELS
vs
CPD URDD
10:30
LISVANE PANTHERS ORANGE
vs
AFC WHITCHURCH BLUE

Premier Division

14:00
CARDIFF ACADEMICALS
vs
CARDIFF BAY FC
14:00
CARDIFF ATHLETIC
vs
STAR FC
14:00
CREIGIAU FC
vs
PENTWYN DYNAMO
14:00
CWRT Y VIL
vs
AFC RUMNEY JUNIORS
14:00
LLANDAFF COSMOS
vs
TONGWYNLAIS

Division Two

14:00
CARDIFF BAY
vs
ELY RANGERS
14:00
CULVERHOUSE CROSS
vs
LLANRUMNEY ATHLETIC
14:00
GRANGE ALBION
vs
LISVANE PANTHERS
14:00
GRANGETOWN CATHOLICS OB
vs
AFC WHITCHURCH
14:00
SPLOTT CONS
vs
CARDIFF ACADEMICALS
14:00
ST ALBANS
vs
CARDIFF COSMOS ATHLETIC

Under 16 B Division

10:30
CARDIFF CORRIES
vs
BUTETOWN YOUTH
10:30
CARDIFF CRUSADERS
vs
AFC WHITCHURCH RED
10:30
MAINDY CORIES
vs
RHIWBINA COSMOS
10:30
RADYR RANGERS
vs
LISVANE PANTHERS BLUE

Under 13 D Division

11:00
CARDIFF CRUSADERS
vs
AFC RUMNEY JUNIORS
11:00
ELY RANGERS BLACK
vs
TIGER BAY JUNIORS
11:00
LISVANE PANTHERS WHITE
vs
CANTON RANGERS BLUE
11:00
PENTYRCH RANGERS
vs
RADYR RANGERS BLACK
11:00
ST ALBANS
vs
SPLOTT ALBION

Division One

14:00
CARDIFF VILLA
vs
ST JOSEPHS
14:00
CLWB CYMRIC
vs
CANTON LIBS
14:00
SPLOTT ALBION
vs
CARDIFF DRACONIANS
14:00
TONGWYNLAIS
vs
CANTON RANGERS

Under 14 B Division

10:30
CPD URDD
vs
LISVANE PANTHERS BLACK
10:30
LISVANE PANTHERS RED
vs
AFC WHITCHURCH YELLOW
10:30
MAINDY CORRIES
vs
PENTWYN DYNAMO
10:30
MARSHFIELD JUNIORS
vs
LLANRUMNEY UNITED
10:30
PENTYRCH RANGERS
vs
CYNCOED ATHLETIC

Division Three

14:00
LLANRUMNEY ATHLETIC
vs
SPLOTT ALBION
14:00
PENTYRCH RANGERS
vs
AFC RUMNEY JUNIORS
14:00
STAR FC
vs
GRANGETOWN HARLEQUINS FC
14:00
TRELAI PARK RANGERS
vs
EAST CARDIFF RANGERS
14:00
CLWB SPARTA
vs
CARDIFF ALLSTARS

Saturday 4 September 2021

Premier Division

14:00
AFC RUMNEY JUNIORS
vs
TONGWYNLAIS
14:00
CARDIFF BAY FC
vs
CARDIFF ATHLETIC
14:00
CREIGIAU FC
vs
CARDIFF ACADEMICALS
14:00
CWRT Y VIL
vs
STAR FC
14:00
PENTWYN DYNAMO
vs
LLANDAFF COSMOS

Division Two

14:00
AFC WHITCHURCH
vs
SPLOTT CONS
14:00
CARDIFF ACADEMICALS
vs
GRANGETOWN CATHOLICS OB
14:00
CARDIFF BAY
vs
LLANRUMNEY ATHLETIC
14:00
ELY RANGERS
vs
GRANGE ALBION
14:00
LISVANE PANTHERS
vs
ST ALBANS
14:00
CARDIFF COSMOS ATHLETIC
vs
CULVERHOUSE CROSS

Division One

14:00
CANTON RANGERS
vs
CANTON LIBS
14:00
CLWB CYMRIC
vs
SPLOTT ALBION
14:00
ST JOSEPHS
vs
CARDIFF DRACONIANS
14:00
TONGWYNLAIS
vs
CARDIFF COSMOPOLITAN

Division Three

14:00
LLANRUMNEY ATHLETIC
vs
AFC RUMNEY JUNIORS
14:00
PENTYRCH RANGERS
vs
CARDIFF ALLSTARS
14:00
SPLOTT ALBION
vs
CLWB SPARTA
14:00
STAR FC
vs
EAST CARDIFF RANGERS
14:00
TRELAI PARK RANGERS
vs
GRANGETOWN HARLEQUINS FC

Cardiff and District AFL newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe